Seyahate Çıkarken Yanınıza Almanız Gereken 5 Etkili Bakım Ürünü

Bir gezgin olarak bugüne kadar bir çok yeri tanıttım. Ancak bugün seyahate çıkarken yanımda bulunan orjinal ve fazla bilinmeyen ürünler hakkında yazmak istiyorum.  Tatil planları sırasında herkes genellikle kıyafetler ve ayakkabılar üzerine yoğunlaşır. Ancak özellikle uzun seyahatler öncesi kıyafet dışında önemli başka detaylar da var.  Makyaj malzemeleri ve takılar arasında cilt bakımını unutmamak gerek. Bugün, tatile çıkmadan önce çoğu kişinin çantasına koymayı unuttuğu ama çok önemli olan cilt bakım ürünlerinden bahsedeceğim. Bunlar arasında body butter, nemlendirici, yara iyileştirici, canlandırıcı, toksin attırıcı özelliklere sahip 5 adet ürün bulunuyor.

Uzun Süreli Seyahate Çıkarken Yanımda Bulanan Cilt Bakım Ürünleri

Gezmeyi seven biri olarak artık güneş ışığı altında ve çeşitli hava şartlarında cildimi nasıl koruyacağımı da sıklıkla düşünüyorum. Bu nedenle Seyahate çıkarken yanımda bulunan ürünler arasında yer alan bu 5’li kiti sizinle paylaşmak isitiyorum.

  •         Kantaron yağı,
  •         Okaliptüs yağı,
  •         Canlandırıcı yüz spreyi
  •         Shea Butter
  •         Kömürlü Yüz ve Vücut Sabunu

Özellikle yabancı bir ülkedeysem vücuduma daha fazla dikkat etmem gerekiyor. İklim değişiklikleri cildi özellikle ilk günlerde genellikle olumsuz etkileyebiliyor.  Alışılanın dışında fazla sıcak, soğuk, güneş veya rüzgar gibi etkenlerden korunmak için çantamda fazla yer kaplamayan ve birden fazla işlev gören ürünler taşıyorum. 

Seyahat Kitimin Özellikleri

Günümüzde dünya devi birçok kozmetik markası bulunuyor. Birçoğu cilt maskesi, el-yüz-vücut kremi gibi bakım ürünleri üretiyor. Ama kanserojen etkisi olmayan ürün bulmak zor… Yukarıda saydığım ve seyahat kiti olarak yanımda taşıdığım 5 adet ürünün ortak bir özelliği var. Hepsi %100 doğal ürünler… Özellikle de tehlikeli maddeler arasında ilk sırada yer alan paraben taşımıyorlar. Bunun yanında sağlığa tehdit oluşturan SLS, sülfat, SLES, sentetik boya ve koruyucu gibi katkı maddeleri de ürünlerin içinde yer almıyor. En önemlisi de doğa ve hayvan dostu, bu ürünler, hayvanlar üzerinde test edilmemiş… Bu yönüyle veganların da rahatlıkla tercih edebileceği bakım ürünleri arasında… İçlerinde saf yağlar kullanılması ürünlerde beni cezbeden önemli bir başka özellik… Marka olarak sevdiğim ürünleri birararya getiren Bade Natural benim tercihim. 

1.Okaliptüs Yağı

Seyahat amacıyla gidilen herhangi bir yerde iklim ve doğa şartlarında neyle karşılaşılacağım belli olmuyor. Örneğin Tayland ve Kamboçya seyahatimde sivrisineklerin gazabından korunmak için olağanüstü çaba harcamam gerekti. Okaliptüs yağı işte tam da bu noktada imdadıma yetişti. Açıkta olan kollarıma, bacaklarıma, boynuma ve yüzüme bu yağı sürdüğümde sineklerin bana yaklaşmadığını fark ettim. Aynı zamanda nefes açıcı özelliği sıcak ve nemli iklimlerde ferahlatıcı etkisiyle de faydalı oluyor.

 

Ayrıca okaliptüs yağını kantaron yağı ile okaliptüs yağını karıştırıp cildime masaj yapmak için kullanıyorum.  Bol yürüyüşlü, aktif bir günün ardından kaslarımı dinlendirmek ve yorgunluk atmak için bu çözüm oldukça etkili. İnsan gezerken ne kadar yorulduğunu fark etmiyor. Akşam duş sonrası güzel bir bakıma girmek gezgin vücutların hakkı 🙂 Bunlar çok yer kaplar diye düşünmeyin, 10ml ‘lik minicik şişeler uzun seyahatler için bile fazlasıyla yeterli ve gerçekten çok az yer kaplıyor. 

okaliptüs yağı

2.Canlandırıcı Yüz Spreyi

Gezmek sadece bedeni yormuyor. Sert ve kuru soğuk ya da kuru sıcak söz konusu olduğunda cildim özellikle de yüzüm yoruluyor. Bir süre sonra da cansız görünmeye başlayabiliyor. Son dönemde Youtube vloglarına ağırlık verdiğim için bu durumla karşılaşmak istemiyorum.  Lavanta,gül ve portakal çiçeği suyu özlü besleyici cilt spreyim yüzümü uzun süre nemli ve canlı tutuyor. Tabi ki yoğun güneş altındaysanız extra koruyucular sürmenizi ve gölgelikli bir şapka kullanmanızı tavsiye ederim. Bahsettiğim yüz spreyi özellikle rüzgarlı günlerde cilt kurumlarına karşı oldukça faydalı. Marka olarak tercihim ise Bade Natural’in hepsibirararda yüz spreyi. ,

yüz spreyi

3.Sarı Kantaron Yağı

Gezerken fotoğraf çekeyim, şuraya da bakayım, şuranın da manzarası ne güzelmiş derken taşlık, çalılık yerlerde dolanırken bazen bacaklarınızdaki, kollarınızdaki minik sıyrıkları kesikleri fark etmeyebiliyorsunuz.  Ama akşam olup da otel odama gittiğimde kollarımdaki yaraları gördüğümde yine kendime pek iyi davrandığımı anlıyorum. Bu noktada devreye Sarı Kantaron Yağı giriyor. Özellikle doğa yürüyüşleri sonrası çizik ve kesikleri hızlı iyileştirme özelliği ile sarı kantaron yağı oldukça faydalı. 

Sarı Kantaron Yağı aynı zamanda daha derin ve acı verici yaralar için de kullanılabiliyor. Bu nedenle sarı kantaron yağı uzun süreli ve doğada bol gezme içeren seyahatlere çıkarken yanımda bulunan ürünler arasında… Ayrıca cildimdeki çatlakları onarıyor ve gerginlik hissinin geçmesine yardım ediyor.

4.Aktif Kömürlü Arındırıcı Doğal Yüz ve Vücut Sabunu

Gezip dolaştıktan sonra vücutta biriken toksinleri atmak ve temizlenip dinlenmek için kömürlü bir sabunum var. Aktif kömürlü arındırıcı doğal yüz ve vücut sabunu sayesinde gözeneklerimin açıldığını fark ediyorum. Cildimin daha yumuşak olduğunu ve canlı bir görünüm kazandığını da söylemem gerek… Özellikle yüzdeki ve ciltteki sivilcelerden kurtulamayanlar için banyoda kullanılacak en güzel ürünlerden bir tanesi… İçindeki saf zeytinyağı, cildimin canlanmasını, cilt yüzeyindeki yaraların iyileşmesini sağlıyor. Aynı zamanda sabunu bu kadar sevmemin sebebi, kırışıklıkları önlemesi…  Ben seyahat sırasında yanımda bulunan ürünler olarak saysam da bu sabunu günlük hayatta da kullanıyorum. Cildimi tazeliyor ve yumuşatıyor.

kömürlü sabun

5.Shea Butter

Banyo sonrasında da cildimin yumuşaklığını koruması için sevdiğim bir ürünüm var. Shea Butter, yüz dahil tüm vücutta kullanılabiliyor ve çok başarılı ve doğal bir nemlendirici. Özellikle banyodan çıkınca tüm vücuduma uyguladığım bu ürün sayesinde kendimi daha iyi hissediyorum. Bu nedenle shea butter sadece seyahatte değil günlük hayatta da vazgeçemediğim kişisel bakım ürünlerinden biri. Seyahatler için minik portatif krem kabına bir parça koymam yeterli oluyor. Böylelikle gittiğim yerin iklim özelliklerinden vücudumun fazla etkilenmemesini sağlıyorum.  

shea butter

Doğal Bakım Ürünleri Seyahat Kiti Kullanmamın Avantajları

Cildimin ihtiyaç duyabileceği nemlendirme, böceklere karşı koruma gibi birçok etkiyi sağlayabilecek ürünler daha konforlu bir seyahat süreci geçirmemi sağlıyor. Bu sayede ne böceklerden ve sineklerden tedirgin oluyorum ne de iklim şartları beni olumsuz etkiliyor. Gittiğim yerin havasına uygun giyinip cildimin ihtiyacı olan nemlendirici ve koruyucu ürünleri kullandığımda yolculuk daha keyifli hale geliyor.

Sizinle çok bilinmeyin bir kaç kişisel bakım sırrımı paylaşmak istedim. Tamamen doğal ürünler arasından seçtiğim bu kit umarım hem seyahatlerinizde hem de günlük hayatınızda size faydalı olur. Yorumlarda soru ve görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın… Benzer ürünleri incelemek isterseniz Bade Naturel’in sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. 

Bol gezmeli, keyifli günler 🙂