Herkese merhaba! 🙂

Vovidi nedir? Biz Kimiz? İşte hikayemiz…

Yaptığımız işten keyif almak ve kendimizi geliştirmek için beyaz yakalı hayata baş kaldırı olarak bir adım atmamız gerektiğine inanan, iki “Mühendis Dansçı Gezgin”iz biz:) İstanbul’un koşuşturmacası içinde birbirini kovalayan haftasonları,  insanın yaratıcılığını törpüleyen şirket sistemleri çarkının içinde yuvarlanıp giden bireyler olmama yolundaki ilk girişimimiz projemiz “Vovidi” ile ITU Çekirdek Kuluçka Merkezi’ne başvurmak oldu. Girişimcilik eğitimleri, mentorluklar ve sadece fikir olarak ITU’ye başvurduğumuz projemizin geldiği nokta, bize özel sektörde belki de yıllarca kazanılamayacak tecrübe ve farkındalık sağladı. (Not: Sadece bu ekosistemde bulunmak bile ufuk açıcı ve motive edici, kesinlikle tavsiye edilir.) Yeni nesil sosyal seyahat platformu olarak tasarladığımız Vovidi 2017 ITU Big Bang Start-up yarışmasında yarı finale kaldı ve ilgiyle karşılanan projelerden biri olmayı başardı.

“Inspire Travellers!” mottosu ile başladığımız projemiz artık farklı ve bizler için çok daha heyecanlı bir yöne evrilmiş durumda. Projemizin altyapısını oluşturan fikri önce kendimiz hayata geçirmek, ve bizzat gezginlere ilham verecek platformu yaratmak istiyoruz. Amacımız çağımız içerik tüketim alışkanlıklarına uygun bol görselli, kısa tanıtıcı videolar içeren, az ama öz yazılarla okuyucuya yol gösteren Vovidi’yi siz gezginlerle buluşturmak ve katkılarınızla büyütmek.

Vovidi’nin haritasında istediğiniz yerdeki işaretli noktaya tıklayabilir, o bölge ile ilgili en gerekli bilgilere, görsellere (video/fotoğraf) ve ön fikre en kısa sürede sahip olabilirsiniz. Seyahat planlamak artık çok daha kolay ve keyifli 🙂 Gelin merak ettiğiniz yerleri önce bizimle gezin! Hem yolculuk öncesi, hem de seyahat sırasında zamanınızı en etkili şekilde değerlendirin!

Mutlu kalın! 🙂

hakkımızda